Ocel čepele:

Použité oceli mají přibližně podobné vlastnosti ve výdrži ostří, náročnosti broušení a odolnosti namáhání. Liší se v odolnosti korozi a tvorbě patina,  která se některým lidem líbí a dodává noži „život“

Tvrdost: 58 – 59 HRC

N690 – „nerez“

D2 – časem získá patinu. Pokud je delší dobu zanedbaná, mohou vznikat flíčky

 

Rukojeť 

Materiál: G10 – skelná tkanina + pryskyřice – odolné, stálý tvar, dobře omyvatelné

          Micarta – Různé druhy plátna + pryskyřice – odolné, stálý tvar, dobře omyvatelné

          Dřevo – různé druhy – napuštěné olejem. Pěkný přírodní vzhled, dřevo stále pracuje, získává patinu. Pro někoho výhoda, někdo radši plast.

  Nýty – nerez, mosazné šrouby

 

 

Povrchová úprava

Každá povrchová úprava se časem a používáním může ošoupat nebo odřít. Slouží k ochraně čepele pře korozí, otěrem a někomu se prostě jen líbí. Například i nerezový nůž, může mít barevnou povrchovou úpravu.

Cerakote -keramický povrch nanášený speciálním postupem finálně „zapečen“. Je používán například na střelné zbraně, chrání před korozí a opotřebením.

Pískování – matný, světlý povrch upravený působením abraziva pod vysokým tlakem

Chemická úprava – matný, tmavý povrch

Leštěný – lesklý povrch, zrcadlově lesklé zatím nedělám.

 

 

Pouzdra

Kůže – přírodní materiál, ručně šité se závěsem na opasek. Často je používán doplňkový závěs na opasek pro snadné sundání a prodloužení například pod loveckým kabátem. Časem získá pěknou patinu

Kydex – různě barevný plast, tvarovaný za tepla, nůž pevně drží, dobře se myje. nepotřebuje údržbu. Nýty jsou upraveny pro použití závěsů na opasek Tek lok, klipů pro skryté nošení, nebo přivázání šňůrou k taktické vestě. Klipy i Tek lok je možné k pouzdru pořídit. Případně doplnit kožený závěs na opasek.